העמותה שואפת למציאות בה הקולינאריה הישראלית זוכה להכרה ציבורית ורשמית כמבטאת, מזינה ומשמרת  ערכים חברתיים, היסטוריים ואסתטיים הנובעים מן המסורות התרבותיות של תושבי הארץ ומן הסביבה הטבעית בה הם חיים, ומקבלת, על בסיס הכרה זו, מקום הולם במסגרת המדיניות והתשתית החינוכית-תרבותית של מדינת ישראל.

1. מוזיאון האוכל הישראלי

הקמת מוזיאון האוכל הישראלי הוא פרויקט הדגל של העמותה. המוזיאון יוקם כפלטפורמה דיגיטאלית ברשת האינטרנט ויהווה משאב אינפורמטיבי וחווייתי ייחודי עבור מבקריו. הוא יציג את המכלול של תהליכי הייצור, העיבוד, הבישול, ההגשה והאכילה בישראל כיום ובעבר. בנוסף לתערוכות שיוצגו בו, יציע המוזיאון למבקריו גם ספריה דיגיטאלית מקיפה של ספרי בישול וספרים אחרים מן התחום הגסטרונומי-קולינארי ומרכז מידע שבו ניתן יהיה לערוך חיפוש במאגרי מידע משוכללים של מתכונים. המוזיאון יקיים גם אירועי רשת חיים כגון מפגשים עם שפים מכל קצוות העולם, כיתות אמן, סמינרים וסיורים וירטואליים במוקדי עניין קולינאריים. 

תערוכות המוזיאון תעסוקנה בין השאר בנושאים הבאים:

הצגת בתי הגידול של התוצרת הקולינרית בישראל
תערוכה קבועה העוסקת בקשר שבין מרכיבים שונים בבתי הגידול של החי והצומח בישראל הקשורים בתעשיית המזון (אקלים, קרקע, צמחייה וכיו"ב)

הדגמת תהליכי עיבוד התוצרת
תערוכות אינטראקטיביות המדגימות תהליכי עיבוד של מוצרי מזון (קטיף, מסיק, בציר, חליבה, חביצה, וכיו"ב).

המטבח האתני בישראל
תערוכות המציגות את המגוון הקולינרי של קבוצות אתניות שונות בישראל באמצעים חווייתיים (התנסות בכמה מתהליכי ההכנה, טעימה) ובאמצעות מידע כתוב ומצולם העוסק גם בהקשרים התרבותיים והחברתיים הרחבים יותר של החוויה הקולינרית אצל כל קבוצה.

מטבח ישראלי
מהו מטבח ישראלי? תערוכות מתחלפות אשר יציגו ניסיונות בעבר ובהווה לתת מענה לשאלה זו. במסגרת זו יתארחו שפים ומומחים בתחום הקולינרי שיתנו הרצאות והדגמות.

טכנולוגיות בישול
הצגת מגוון העזרים הטכנולוגיים המשמשים את תעשיית המזון בישראל וכן "פטנטים" המיועדים לשימוש ביתי. במסגרת זו תוצגנה תערוכות מתחלפות המתמקדות בנושא מסוים בכל פעם (חיתוך ופריסה, בישול איטי, הקפצה, אפייה, וכיו"ב)

מסעדות ובתי הקפה בישראל
ההיסטוריה של המסעדות, בתי הקפה והבארים בישראל. תערוכות מתחלפות המציגות "אייקונים" קולינאריים ישראליים באמצעות שחזור, צילומים, מידע כתוב, תצוגה אודיו-ויזואלית והרצאות אורח.

קייטרינג ומטבח מוסדי בישראל
תערוכות משתנות של קייטרינג על ציר ההיסטוריה ובתחומים שונים: מה היה נהוג להגיש בחתונות, באירועים רשמיים, במקומות עבודה, בבתי ספר, במטוסים וכיו"ב.

אירוח בבית הישראלי
תצוגה קבועה של אופני אירוח ביתי בקבוצות שונות בחברה הישראלית: בקיבוץ, במאהל בדווי, בכפר ערבי, בבית חרדי, בבית אתיופי, בבית רוסי, וכיו"ב.


2. הספרייה הקולינארית הדיגיטאלית

ספרי בישול הם מסמך חברתי, הם מהווים עדות לתרבות הצרכנים הפוטנציאלים שעבורם נכתבו. כמוצר תרבותי ספרי הבישול הם חפצים בעלי זהות כפולה: הם מוצר שמופק בתעשיית ההוצאה לאור, בטכנולוגיה ובעיצוב המקובלים בתקופה מסוימת, ומאידך גיסא, ספרי בישול הם  גם טקסט, הם כלי להעברת מידע, ובראש ובראשונה מידע על האופן שבו ניתן (ובתקופות מסוימות על האופן שבו "צריך") להתקין מנות מסוימות, כך שיחשבו כראויות לאכילה על ידי הצרכנים הפוטנציאלים של הספרים ועל ידי חברי קהילתם. אך נוסף למידע הטכני (כיצד להתקין מנה זו או אחרת)  ספרי הבישול נושאים רבדים נוספים של מידע מרתק.

כמו כל ספר, גם ספרי בישול נכתבים בהקשר חברתי תרבותי והיסטורי. לכן כאשר אנו קוראים בהם אנחנו יכולים לחפש תשובות על שאלות הנוגעות להקשר הרחב  שבו נכתבו והופקו הספרים. למשל תשובות לשאלות: כיצד מוגשות, או מוצרנות, הוראות הבישול; מה הם מאפייני התפריטים שקובצו בספר; מי הצרכן/צרכנית האידיאלי/ת עבורם נכתב  הספר ואיזה תרבות מעמדית מייצגים כותבי/ות הספרים וצרכניהם הפוטנציאליים.

הספרייה הקולינארית הדיגיטאלית אשר בשלב ראשון תמוקם באתר האינטרנט של העמותה ולאחר מכן תעבור למשכן קבוע באתר המוזיאון, תורכב מספרות העוסקת בתחום הקולינארי הישראלי ובכלל זה ספרי בישול, ברושורים, אלבומים, ספרי הדרכה וכו' הקיימים באוספים פרטיים של חברי העמותה, ידידיה והציבור הרחב. פריטים אלו ייסרקו ויומרו לספרי דפדוף דיגיטאליים (flip books). לכל ספר יוצמדו קבצי קול פרשניים מאת בכירי חוקרי האוכל בישראל אשר ילוו את הקורא ויוסיפו לחוויית הקריאה ממד נוסף בדמות ההקשר הקולינארי, ההיסטורי, הסוציולוגי והגיאו-פוליטי של הספר.


3. תכנית לימודים בתרבות האוכל ומדעי הגסטרונומיה

העמותה פועלת לייסוד תכנית לימודים ארצית בתחום תרבות האוכל ומדעי הגסטרונומיה. תכנית הלימודים, ראשונה מסוגה בישראל, תתמקד בהקשרים התרבותיים, החברתיים והכלכליים הרחבים של תחום הקולינאריה בישראל ובעולם.